Варонежцы прайгралі Іркуцкаму клубу з лікам 2: 3.

Футбалісты «Выбару-Курбатовой» пацярпелі паразу ад іркуцкай «Байкала» з лікам 2: 3 на трэніровачным зборы ў Крымску ў панядзелак, 9 сакавіка.

Паядынак з Варонежцаў стаў для «Байкала» першым спарынгам ў 2015 годзе.

На праблемнай пазіцыі цэнтрфорварда у «Выбару-Курбатовой» выйшаў Дзмітрый Аўраменка. У цэнтры поля дзейнічала трыо Роберт Ямлиханов, Сяргей Пятроў, Андрэй Егорыч; на флангах паўабароны гулялі Дзмітрый Сакалоў і Аляксандр Зяблов. У сярэдзіне першага тайма каманды на працягу хвіліны абмяняліся забітымі галамі. Пасля Паражальны контратакі «Байкала» Аўраменка з перадачы Сакалова зраўняў лік.

У другім тайме Іркуцкі клуб зноў пакараў Варонежцаў за памылку - пасля страты мяча Сяргеем Кудрыным форвард «Байкала» рэалізаваў выхад адзін на адзін. А яшчэ праз сем хвілін супернікі «Выбару-Курбатовой» забілі са штрафнога. Падапечныя Радзіка Ямлиханова скарацілі адставанне намаганнямі Рамана Льва, але зраўняць лік не змаглі.