Варонежскі Выбар-Курбатовой саступіў новакузнецкаму Металургу

Падапечныя Радзіка Ямлиханова прайгралі з лікам 3: 4.

Футбалісты «Выбару-Курбатовой» пацярпелі паразу ад новакузнецкага «Металурга» з лікам 3: 4 на кантрольным матчы на ​​зборы ў Крымску ў пятніцу, 20 лютага. Па ходзе гульні настаўнік Варонежцаў Радзік Ямлиханов зрабіў дзесяць замен.

«Выбар-Курбатовой» якасна дзейнічаў у дэбюце матча. Варонежцы адкрылі лік пасля вуглавога - вызначыўся Ілля Баульчев. Затым падапечныя Радзіка Ямлиханова з-за памылак у абароне прапусцілі два мячы за дзве хвіліны. Але на перапынак каманды сыходзілі пры роўнай рахунку - Андрэй Егорыч забіў з перадачы Руслана Магале.

У сярэдзіне другога тайма Варонежцы двойчы прапусцілі, нягледзячы на ​​тэрытарыяльнае перавага. На замену выйшлі некалькі маладых футбалістаў. У другім тайме на поле дзейнічалі Вячаслаў Галавін, Раман Леў, Сяргей Пятроў і Дзмітрый Аўраменка. Менавіта Аўраменка і здолеў адыграць адзін мяч, забіўшы з пасы Сяргея Кудрына.